ROLLINGDOG18 Inch Paint Roller Set with Paint Roller Extension Pole(4FT)
★★★★★ 4.6 114 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by knellcareinc.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
ROLLINGDOG 18 inch Paint Roller Tray Set 6PC -Make Paint Job Quicker and Easier.Professional large size paint roller set with 18" paint roller frame, 2pcs of 2pcs polyester roller covers,sturdy paint tray and 2pcs paint tray liners. Use with rollers sized 18 inches for faster work painting.
  • 18" PAINT TOOL KIT 6PCS: 18" roller frame, 2pcs polyester roller covers,a durable plastic 18" paint tray and 2pcs paint tray liners
  • 18" ROLLER COVERS 2PCS: Polyester roller covers holds more paint than standard covers while also reducing splatter,The longer width allows you to paint larger area at once. Save a lot of time compared to using a regular paint roller
  • 4FT LENGTH: Lightweight 2pc telescoping pole adjusts to any length from 27.5" to 47.5", perfect for most interior room painting
Style ROLLINGDOG18 Inch Paint Roller Set With Extension Pole
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.6 out of 5
★★★★★
114 ratings | 47 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
84% (96)
4 stars
3% (3)
3 stars
2% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (11)